HANDICARE

logo handicare
Výrobce schodišťových sedaček, společnost Handicare je holandská firma s dlouholetou tradicí. Již 130 let poskytuje řešení pro osoby s pohybovými obtížemi.
Historická fotka schodišťové sedačky

JAK VŠE ZAČALO

Již v roce 1886 začal jeden ze zakladatelů pan Jan Hamer podnikat v prodeji výtahů, v roce 1889 se dalším společníkem stal pan Mulder a název společnosti se změnil na Jan Hamer & Co. Podnik se neuvěřitelně rychle rozrostl a stal se tak největším holandským výrobcem výtahů.

Návrhy na první schodišťový výtah vznikly 75 let po založení společnosti, kdy vnuk pana Muldera se s tímto výrobkem poprvé setkal v Americe roku 1960. Myšlenka na něj tolik zapůsobila, že se rozhodl vyvinout schodišťový výtah pro Nizozemce. První evropský schodišťový výtah se na trhu objevil v roce 1962.

HANDICARE V GLOBÁLNÍM MĚŘÍTKU

Společnost Handicare je globálním lídrem v poskytování inovativních výrobků k podpoře nezávislosti, s cílem usnadnit každodenní život osob se zdravotním postižením a zdravotníků při manipulaci s pacienty. Handicare se zaměřuje na výrobu mnoha pomůcek pro lidi s omezenou hybností, pomůcek do koupelen, stropních zvedáků, schodišťových výtahů, a mnoha dalších výrobků, které lidem umožňují schopnost být mobilní.