PŘÍSPĚVEK OD ÚŘADU PRÁCE

Nemáte dostatek financí, ale danou pomůcku opravdu nutně potřebujete? V případě, že se jedná o schodišťovou sedačku, schodišťovou plošinu nebo schodolez, je možné žádat o příspěvek Úřad práce ČR.

Jedná se o příspěvek na zvláštní pomůcku podle zákona 329/2011 Sb., Zákon o poskytování dávek osobám se zdravotním postižením.
Schodišťová sedačka

INFORMACE O PŘÍSPĚVKU

Poskytnutí příspěvku na schodišťovou sedačku je podmíněno splněním kritérií uvedených v tomto zákoně. Tyto podmínky jsou poměrně přísné, a pokud Vás „pouze“ bolí kyčle, tak žádost o příspěvek úspěšná nebude. O příspěvek máte možnost žádat pouze pokud splňujete taxativně uvedená kritéria a je možné, že budou v rámci procesu žádosti přezkoumány posudkovým lékařem Úřadu práce. Rádi s Vámi telefonicky zkonzultujeme, zda Vaše onemocnění nebo handicap dává možnost o příspěvek úspěšně žádat.

Celková výše příspěvku činí 90 % z ceny schodišťové sedačky nebo schodolezu. Z Vaší strany bude potřeba úhrada ve výši 10 % z celkové ceny. V odůvodněných sociálních případech se může příspěvek zvýšit, a výše Vaší spouúčasti tedy snížit. Také Vám můžeme zprostředkovat kontakt na nadace, u kterých je možné požádat o finanční příspěvek.

Pokud je pořízení schodišťové sedačky nebo schodolezu neodkladné, je možné si o příspěvek zažádat dodatečně s tím, že si schodišťovou sedačku nebo schodolez zaplatíte ze svých prostředků a o příspěvek zažádáte zpětně. Na podání žádosti máte 12 měsíců od data pořízení pomůcky.

Paní na schodišťové sedačce

POMŮŽEME VÁM SE ŽÁDOSTÍ O PŘÍSPĚVEK

Pokud se po zaměření schodišťové sedačky nebo předvedení schodolezu rozhodnete o příspěvek Úřadu práce zažádat, rádi Vám s čímkoliv pomůžeme. Zajistíme Vám detailní návod, jak v případě žádosti postupovat a předáme Vám k tomu všechny potřebné formuláře.

Nebojte se nás kontaktovat, rádi Vám poradíme.